2011 m. gegužės 3 d., antradienis

Dantų protezavimas

Daugelį metų odontologai naudojo dantų protezus padėdami užtikrinti burnos funkcijas pacientams netekusiems dantų, tačiau jau kurį laiką yra naudojami dantų protezai kurie yra tvirtinami ant dantų implantų. Tokiais protezais tikrai verta pasidomėti norintiems ilgalaikio sprendimo, užtikrinančio puikią kosmetinę išvaizdą ir geresnes dantų funkcijas.

Kas yra dantų protezavimas ant implantų?
Dantų protezai, tvirtinami prie implantų, skiriasi nuo išimamų protezų tuo, kad jie tvirtinami į ilgam laikui. Dantų implantai yra gaminami iš kietųjų metalų, tokių kaip titanas, ir yra įsodinami į žandikaulį po dantenomis. Dantų implantai atlieka į natūralaus danties šaknies funkciją. Protezai ant implantų nereikalauja tokios priežiūros ir rūpinimosi kaip senamadiški išimami protezai.
Vienas iš didžiausių privalumų yra tas, jog jie apsaugo nuo žandikaulio atrofijos. Stomatologas turi nuspręsti, ar paciento kaulo struktūra, turėsianti atlaikyti dantis, yra pakankamai sveika. Periodontinės ir kitos dantų ligos gali sukelti žandikaulio atrofiją. Turint išimamus protezus yra pavojus užsikrėsti dantenų bakterinėmis ligomis. Daugelis odontologų tvirtina, jog protezavimas ant implantų sumažina panašias rizikas.
Dantų implantai gali laikyti ir išimamus protezus. Vieno žandikaulio protezui laikyti pakanka 2-4 implantų. Į implantus yra įsukama speciali atrama (abutment), kurios viršūnė yra bumbulo formos. Ant jos yra fiksuojami akriliniai protezai. Protezai ant implantų laikosi ženkliai patogiau ir tvirčiau nei klasikiniai dantų protezai ant dantenų. Pagrindinis šio tipo protezavimo privalumas, tai kaina, nes reikia nedaug implantų protezams laikyti, o ir akriliniai protezai yra pigesni už neišimamus protezus ant implantų. Tačiau reikia pripažinti jog išimami protezai ant implantų nesuteikia tokio komforto ir natūralumo kaip neišimami protezai ant implantų.

Jeigu esate praradę vieną ar daugiau dantų, būtinai apsilankykite odontologijos kinika Kaune ir pasidomėkite dantų implantavimo galimybėmis. Profesionalus odontologas įvertins jūsų dantų būklę ir parekomenduos, jums labiausiai tinkantį protezavimo metodą.

2011 m. gegužės 1 d., sekmadienis

Dantų implantai ir jų privalumai

Kiekvienas žmogus nori turėti gražius ir sveikus dantis, tačiau dėl daugelio priežasčių dantų galime netekti. Tačiau šiuolaikinė odontologija gali mums padėti. Pats pažangiausias metodas dantų protezavimui yra dantų implantai. Kodėl dantų impantai yra pranašesni už kitas dantų protezavimo priemones?

Geresnė išvaizda
Neturint dantų nuolat traukiasi žandikaulis, dėl kurio veidas atrodo senesnis. Dantų implantai gali sulėtinti arba sustabdyti šį procesą. Dantų implantai atrodo natūraliai, o su jais jausitės lyg turėdami savo dantis.
Didesnis komfortas
Dantų implatai pašalina diskomfortą po visiško ar dalinio dantų protezavimo, lyginant su senais protezais. Kadangi dantų protezai laikosi ant žandikaulio ir dantenų, vyksta žandikaulio susitraukimas, keičiasi dantų protezų padėtis, jie pradeda slidinėti ir svyruoti. Taip pažeidžia nervus ir sudirgina dantenų audinį, kas taip gali sukelti diskomfortą. Dantų implantai atrodo kaip natūralūs dantys, jie tvirtai laikosi, Jūs jaučiatės komfortiškai.
Geresnė kalba
Blogi dantų protezai juda ir slidinėja burnoje. Veido raumenys būna įsitempę, kadangi stengiasi išlaikyti dantis vietoje. Tai sąlygoja neaiškią kalbą, tarimą ar sukelia spragsėjimo garsus. Dantų pakeitimas implantais leidžia Jums patikimai kalbėti natūraliai ir atsipalaidavus.
 Pasitikėjimas savimi
Dantų implantai gali padidinti Jūsų pasitikėjimą savimi. Kadangi dantų implantai atrodo kaip natūralūs dantys jūs galite jaustis laisvai, niekas nepastebės jog Jūsų dantys nėra natūralūs. Dantų implantai suteikia Jums galimybę džiaugtis gyvenimu, pamiršti problemas susijusias su dantimis.
Geresnis valgymas
Žmogus turintis paprastus dantų protezus valgo su 15 – 20 % efektyvumu palyginus su asmeniu, turinčiu natūralius dantis. Kuomet žandikaulis susitraukia kramtymo efektyvumas sumažėja dar labiau, todėl yra sunku valgyti tam tikrus maisto produktus. Dantų implantai gali atkurti kramtymo efektyvumą, kuris panašus į natūralių dantų.
Dantų implantai sudaro sąlygas valgyti Jūsų mėgstamą maistą, mėgautis juos negalvojant apie diskomfortą. Viršutiniai dantų protezai apima burnos gomurį ir sumažina galimybę jausti maisto skonį. Su dantų implantais Jūs galėsite jausti maisto skonį, todėl galėsite ragauti ir mėgautis maistu.
Nesukelia nepatogumų
Dantų implantai gali pašalinti daugybę nemalonių nepatogumų, lyginant su paprastais protezais. Jums nereiks kiekvieną dieną naudoti dantų protezų klijų. Jums nereikės užsidengti burnos kai juoksitės ar šypsositės bijant, kad Jūsų dantys gali nukristi žemyn.
 Apsaugo Jūsų likusius natūralius dantis
Dantų implantai labiau tinkamesni dantų protezavimui nei dantų tiltai. Tradiciniai dantų tiltai reikalauja gretimų dantų šlifavimo. Renkantis dantų implantus gretimai esantys dantys išlieka sveiki.

Dantų balinimas

Dantų balinimas yra puiki išeitis žmonėms, norintiems turėti baltesnius dantis arba pašalinti ant dantų atsiradusias dėmes. Yra keletas balinimo būdų, pradedant dantų balinimu kabinete ir baigiant kasdien naudojama balinančia dantų pasta.

1. Dantų balinimas kabinete, Zoom
Dantų balinimas kabinete padedant stomatologui yra pats saugiausias ir efektyviausias būdas. Balinimą atlieka profesionalas, kuris yra apmokytas atlikti šią procedūrą, todėl nėra jokios rizikos. Balinimas kabinete gali būti atliekamas įvairiais būdais, dažniausiai procedūra pradedama uždengiant dantenas, vėliau užtepama balinimo pasta su veikliąja medžiaga (vandenilio peroksidu), o procesui pagreitinti naudojama Zoom lempos šviesa. Procedūra užtrunka 30 - 60 minučių ir rezultatai yra matomi iš karto. Po procedūros kabinete dantys pašviesėja nuo trijų iki aštuonių atspalvių.

2.  Dantų balinimas namuose
Dantis balintis namuose galima įvairiais būdais:
  • Balinamomis juostelėmis, kurios padengtos balinamuoju geliu, paruoštu vandenilio peroksido pagrindu, jos dedamos ant dantų tam tikram laikui (dažniausiai 30 minučių arba tiek, kiek nurodyta gamintojo) du kartus per dieną. Paprastai juostelės dedamos kasdien 30 dienų.
  • Taip pat yra balinamasis gelis, sudarytas vandenilio peroksido pagrindu. Jis užtepamas mažu šepetėliu ant dantų paviršiaus. Rekomenduojama juo tepti dantis du kartus per dieną dvi savaites.
  • Kitas būdas yra balinimas kapomis, kurias galima įsigyti vaistinėje arba stomatologo kabinete. Jas reikia nešioti keturias savaites. Kapos užpildomos balinamuoju geliu. Jas užsidėjus reikia prabūti porą valandų kasdien arba naktimis.
Balindami dantis su specialiu rinkiniu namuose pašviesinsite dantis trimis - penkiais atspalviais, kadangi yra mažesnė balinamosios medžiagos koncentracija. Dantys tampa baltesni jau antrą savaitę ir išlaiko šviesią spalvą iki šešių mėnesių. Balinimas namuose yra pigesnis pasirinkimas palyginus su procedūra kabinete, bet gali iškilti
įvairių problemų, jei produktas nėra naudojamas taisyklingai. Prieš pasirenkant balinti dantis namuose dauguma specialistų rekomenduoja pasitarti su stomatologu.

3. Balinamosios dantų pastos
Tokio tipo pastos yra pigiausias dantų balinimo pasirinkimas ir jis naudojamas kasdien. Deja, parduotuvėse ar vaistinėse parduodamos balinančios dantų pastos turi labai nedidelį kiekį balinančių medžiagų (t.y. vandenilio peroksido). Be to, jose yra abrazyvinių (šiurkščių) medžiagų, todėl gali pašalinti tik danties paviršiuje esančias dėmes ir apnašas. Balinamoji dantų pasta nepašalina giliau esančių dėmių, todėl ši išeitis tinka ne kiekvienam.
Balinanti dantų pasta, netgi naudojama labai dažnai, niekada neprilygs profesionaliam balinimui. Paprastai naudojant dantų pastą, dantys pašviesėja tik vienu atspalviu.