2013 m. gruodžio 2 d., pirmadienis

Įdomūs faktai apie odontologus ir odontologiją

Daugelis abiturientų baigę gimnaziją siekia įstoti į universitetą ar kolegiją per daug nesureikšmindami kokią specialybę mokytis teks. Tai labai didelė problema, kadangi prasti specialistai ant kiekvieno kampo. Galime bent jau pasidžiaugti jos retas odontologas savo profesiją pasirinko netyčią. Išties įstoti į šias studijas yra sunku, o pakliuvus norint jas baigti skiriama daug laiko ir darbo. Odontologai labai gerbiami ir mylimi Lietuvoje. Odontologai – kruopščios profesijos atstovai, kasdien susiduriantys su vis įdomesniais žmonėmis. Pateikiame pačius įdomiausius ir kiek intriguojančius faktus susijusius su šia profesija ir jo darbų specifika susijusiais dalykais.
  • Kiekvienas žmogus turi individualius pirštų antspaudus. Nedaugelis žino, jog mūsų dantys taip pat yra tarsi antspaudai, kurie padeda atpažinti žmogų. Kriminalinis odontologas vis labiau populiarėjanti specialybė, kuri jaudina kiekvieną pagalvojantį apie šio darbo specifiką.
  • Viduramžių Vokietijoje norint išgydyti dantų skausmą reikėjo pabučiuoti asilą. Šiais laikais odontologai renkasi kitokias dantų skausmo malšinimo priemones. Tačiau kartais patikrinus dantis ir įvertinus asmens higieną norisi jam duoti tą patį gydymo būdą. Dantų higiena iki šiol nepakankamai rūpinasi daugelis pasaulio žmonių.
  • Sraigės burna yra ne didesnė nei smeigtuko galas. Kas įdomiausia, joje telpa daugiau nei 26 000 dantų. Odontologai primygtinai rekomenduoja taisyklingai prižiūrėti burnos ertmę ne todėl, kad taisyti dantis jiem būtų malonumas. Vis dažniau reikalingos dantų implantacijos paslaugos stebina pacientų amžiumi. Jaunesni ir jaunesni žmonės keliauja pas odontologus siekdami gauti dantų implantus.
  • Odontologai stebina savo išradingumu. Atsirado naujas būdas pasipuošti – išsitatiruoti savo dantis! Procedūra atliekama tiek ant natūralių, tiek ant dantų implantų. Odontologai teigia, jog tai visai nekenksminga, tačiau mes manome, jog geriau apsiriboti gražia ir sveika šypsena.
  • Žmogus per gyvenimą paprastai pagamina apie 240 litrus seilių. Ar įsivaizduojate su kuo susiduria odontologas apžiūros metu. Baisu ir pagalvoti ką jis jaučia, kuomet atliekama procedūra skatinanti seilių dauginimąsi.
  • Kelioninio dantų šepetėlio funkcija labai apgaulinga. Norėdami išvengti šepetėlio ir bakterijų sąlyčio mes jį dedame į įdėklą. Tačiau priešingai, bakterijos gausiai kaupiasi ir dauginasi dėl drėgmės, kurią sukelia vanduo dangtelyje. Odontologai skatina kuo atidžiau rūpintis savo tarpdančiais. Būtent juose kaupiasi daugiausiai bakterijų galinčių sukelti rimtas burnos ertmės ligas ir problemas.
  • Žmogus vidutiniškai savo dantis valo 40 sekundžių. Kartais net ir tiek netrunka. Paprastai odontologai tai daryti rekomenduoja 2 minutes. Svarbu nepersistengti brūžinant dantų šepetėliu. Viską darykite švelniai, stenkitės nepažeisti dantų emalio. Valydami dantukus skaičiuokite bent iki 120. Tuomet Jūs dantys bus kur kas sveikesni ir gražesni.
  • Jei Jums nepatinka dantų pastos skonis, rekomenduojama įsigyti šokoladinio, vanilinio ar braškinio skonio pastą. Odontologai teigia, jog jos sudėtis nėra žalinga, o taip įpratinsite mažuosius taisyklingai prižiūrėti savo dantis.
Odontologai visame pasaulyje gerbiama specialybė. Vis labiau modernėjanti technika orientuojasi ir į žmogaus burnos ertmės gydymą. Siekiant nesusidurti su burnos chirurgu – taisyklingai prižiūrėkite savo burnos ertmę. 
O jeigu nesišvengėte dantų problemų ir gyvenate Kaune ar netoliese, yra odontologų kurie pasiruošę jums padėti. Odontologai Kaune yra geriausi specialistai visoje Lietuvoje.

2013 m. gegužės 6 d., pirmadienis

Odontologas Kaune Lukas Poškevičius

Jums reikalingas odontologas Kaune? Tikitės, kad rasite gerą specialistą, galintį išspręsti jūsų burnos bei dantų problemas? Mes žinome, kad odontologo pasirinkimas ne visada yra lengvas. Tikrai ne vienas odontologas Kaune siūlo savo paslaugas, kaip žinoti, kuris iš jų yra vertas jūsų dėmesio? Juk savo sveikatos nesinori patikėti bet kam...
Norėdami palengvinti paieškos procesą, galime rekomenduoti patikimą specialistą. Odontologas Kaune Lukas Poškevičius – savo srities profesionalas. Odontologo specialybę Lukas Poškevičius įgijo Kauno medicinos universitete, internatūrą atliko Raudonojo Kryžiaus klinikoje, vertingos praktikos įgijo dirbdamas Kalniečių poliklinikoje. Nuo 2021 m. Lukas Poškevičius – dirba klinikoje dantu-implantai.lt.
Jei jums trūksta vieno, kelių ar visų dantų, greičiausiai jau esate informuotas, kad pažangesnio būdo dantų atkūrimui už implantaciją nėra. Odontologas Kaune Lukas Poškevičius kaip tik ir specializuojasi implantologijos, protezavimo ir chirurgijos srityse, todėl jis nesunkiai padės jums išspręsti jūsų problemas. Po kiek laiko džiaugsitės spindinčia šypsena ir dantų implantacijos privalumais; labai greitai pamiršte, kaip sunku ir nepatogu gyventi be dantų.
Šis odontologas Kaune vertina mokymosi visą gyvenimą svarbą ir nuolat dalyvauja įvairiose stažuotėse Lietuvoje ir užsienyje (Švedijoje, Vokietijoje, Danijoje, Rusijoje, Šveicarijoje, Tailande, Portugalijoje). Dauguma konferencijų ir praktinių kursų buvo skirti implantologijos tematikai, todėl Lukas Poškevičius turėjo galimybę gilinti savo žinias ir tobulinti įgūdžius. Nuolatinis mokymasis ir vertinga darbo patirtis pavertė Lukas Poškevičių profesionaliu odontologu, puikiai išmanančiu savo veiklos sritį. Ne mažiau svarbu ir tai, kad dirbdamas odontologas naudoja tik kokybiškas medžiagas ir naujausias technologijas.
Jei manote, kad jums ar jūsų šeimos nariui reikėtų dantų implantacijos, bet pirmiausia norėtumėte kuo daugiau apie tai sužinoti, galime pasiūlyti puikią išeitį. Tinklapyje www.dantu-implantai.lt atitinkamoje skiltyje galite užduoti bet kokį klausimą, susijusį su dantų implantavimu ar protezavimu. Odontologas Kaune Lukas Poškevičius yra pasiruošęs į juos visus atsakyti. Taip pat galite perskaityti ir kitų žmonių užduotus klausimus, galbūt atsakymuose rasite ir jus dominančią informaciją.

2013 m. kovo 8 d., penktadienis

Dantų implantai ar protezai?


Kas geriau? Dantų implantai ar protezai.
Dantų netekimas – labai nemalonus įvykis kiekvieno žmogaus gyvenime. Tai gali nutikti ir visai netikėtai (pargriuvus, patekus į avariją, įsivėlus į muštynes ir t.t.) arba tai gali būti ilgo proceso pasekmė (kai dantys vis labiau genda, o dantenų uždegimas vis labiau progresuoja, bet pacientas nesiima jokių veiksmų šioms problemoms spręsti). Kad ir kaip ten bebūtų, ne taip ir svarbu, dėl kokių priežasčių dantų netenkama, žmogaus būsena vis tiek yra vienodai nepavydėtina: normaliai sukramtyti maisto neįmanoma, išvaizda – tragiška, maisto likučiai nuolat stringa tarpuose tarp dantų. O kur dar lėčiau susiformuojančios pasekmės: likusių dantų kreivėjimas ir greitas nusidėvėjimas dėl per didelio kramtymo krūvio, žandikaulio kaulo nykimas ir tai lydinčios veido deformacijos...
Todėl išvada yra viena: dantis būtina protezuoti! Kyla klausimas, kaip tai padaryti? Yra du pagrindiniai pasirinkimai: klasikinis dantų protezavimas arba dantų implantacija. Kadangi dažnai pacientai nežino, kuris būdas yra geresnis, pamėginkime juos palyginti tarpusavyje. Žinoma, dantų protezavimo būdas priklauso nuo to, kiek dantų trūksta, todėl apžvelkime kelis pagrindinius atvejus: kai paciento burnoje nėra vieno danties ar kelių greta esančių dantų, kai nėra kelių kraštinių dantų, kai nėra visų dantų.

Kai netenkama vieno danties ar kelių greta esančių dantų
Klasikinio protezavimo atveju šalia tuščios ertmės esantys dantys yra stipriai nušlifuojami paliekant tik jų šerdį. Pagal odontologo nuimtus dantų atspaudus dantų technikas laboratorijoje pagamina dantų karūnėlių tiltelį, kuris vėliau yra užmaunamas ant nušlifuotų dantų ir pritvirtinamas. Gerai tai, kad šis protezas yra užfiksuojamas visam laikui. Po procedūros estetinė dantų išvaizda yra pakankamai gera. Deja, yra ir nemažų trūkumų: pirma, jei ateityje prireikia dantų taisymo, turi būti taisomas visas tiltelis, antra, jei atraminiai dantys yra silpni (pavyzdžiui, jų šaknys nėra pakankamai tvirtos), dantų protezas netarnauja taip ilgai kaip galėtų, trečia, atraminiai dantys yra šlifuojami net jei jie yra visiškai sveiki – taip sutrumpinama jų gyvavimo trukmė. Be to, jei trūksta, pavyzdžiui, kokių keturių ar penkių dantų, klasikinis protezavimo būdas nėra tinkamas (nes atraminiams dantims tektų per didelis krūvis).
Jei pasirenkama alternatyva – dantų implantacija, minėtų trūkumų yra išvengiama. Trūkstamo danties vietoje yra įsodinamas implantas. Tai – naujoji būsimo danties šaknis. Kai implantas prigyja, ant jo atliekamas protezavimas. Svarbiausia, kad nėra jokio neigiamo poveikio greta esantiems dantims, todėl jie tarnauja taip ilgai, kaip ir turėtų. Savaime suprantama, naujasis dantis atrodo kur kas natūraliau, todėl ir kur kas estetiškiau. Deja, procedūra yra ilgesnė (reikia laiko, kol implantas prigyja) ir brangesnė.

Kai netenkama kraštinių dantų
Jei pacientas neturi kraštinių dantų, esančių tolimiausiose žandikaulio dalyse, dantų protezavimas naudojant dantų tiltelį nėra įmanomas (nes vienoje pusėje nebus atraminio danties). Tokiu atveju pacientui gali būti pasiūlyti išsimami daliniai dantų protezai. Didžiausias jų privalumas – žema kaina. Deja, daugiau teigiamų pusių beveik ir nėra. Net ir puikiai pagaminti dantų protezai nėra visiškai stabilūs, todėl kramtymo funkcija nėra iki galo atkuriama (maisto kramtymas nebus toks paprastas kaip su natūraliais dantimis), dantų protezų nestabilumas gali trukdyti ir kalbant. Be to, protezus dėl higieninių priežasčių būtina išsiimti kiekvieną naktį.
Kur kas geresnė alternatyva – protezavimas ant implantų. Nebūtina kiekvienam trūkstamam dančiui įsodinti atskirą implantą (pavyzdžiui, du dantų implantai gali būti naudojami kaip atrama trims ar keturioms karūnėlėms). Vieninteliai minusai – aukštesnė kaina ir ilgesnis gydymas. Bet privalumų apstu: dantys atrodys natūraliai, bus stabilūs, kalbos ir kramtymo funkcija bus visiškai atkurta.

Kai netenkama visų dantų
Jei pacientui trūksta visų vieno žandikaulio dantų, yra dedami pilni dantų protezai. Jie yra pigūs, bet nepatogūs: laikosi tik ant minkštųjų audinių, todėl gali šiek tiek judėti, gali būti per laisvi. Atitinkamai tai kelia daug problemų valgant ar kalbant (jie gali iškristi pačiu nepatogiausiu momentu). Be to, protezus būtina išsiimti nakčiai ir kruopščiai išvalyti, o tam, kad jie būtų pritvirtinti, reikia naudoti specialias pastas. Blogiausia, kad protezai kelia diskomfortą: jie gali būti nepatogūs, trinti, spausti ar sutrikdyti skonio receptorius. Be to, kai žandikaulyje nebėra šaknų, kaulas po truputį nyksta – pasikeitus veido formai žmogus atrodo vyresnis nei yra iš tiesų.
Dantų implantacija leidžia išvengti visų minėtų problemų. Jus galite rinktis vieną iš dviejų alternatyvų: išimamus arba fiksuotus protezus. Abiem atvejais jums bus įstatyti dantų implantai, ant kurių lengvai prisitvirtins protezai. Net ir išimami protezai bus stabilūs (stabilumo lygis priklausys nuo to, kiek implantų bus įsodinta; minimalus kiekis – du dantų implantai, rekomenduojamas skaičius – bent keturi dantų implantai). Protezai bus lengvai išimami ir išvalomi, o minkštieji burnos audiniai nevarginami. Fiksuoti protezai bus visam laikui pritvirtinti burnoje (vienam žandikauliui paprastai reikia 6 implantų). Geresnio rezultato neįmanoma pasiekti – jūs jausitės kaip su tikrais dantimis: dantys bus estetiški, tvirti, stabilūs, stiprūs, jūs galėsite ne tik valgyti savo mėgstamą maistą, bet ir nebesigėdyti savo išvaizdos. Be to, ir kaulo nykimo procesas bus sustabdytas.

Išvados
Turbūt kiekvienam skaičiusiam straipsnį išvados yra akivaizdžios. Dantų implantavimas – kur kas geresnis būdas atkurti trūkstamiems dantims. Iš tiesu, klasikinis dantų protezavimas po truputį tampa atgyvena. Jis tinkamas nebent tais atvejais, kai dantų implantų kaina yra per aukšta. Visais kitais atvejais jie niekaip negali pralenkti dantų implantavimo. Absoliuti dauguma odontologų sutinka, kad dantų implantacija – pažangiausias dantų atkūrimo būdas, kuriam geresnių alternatyvų kol kas nėra.

2013 m. vasario 18 d., pirmadienis

Geros odontologijos klinikos suradimas


Odontologijos klinika
Odontologijos klinika
Kai tenka taisyti dantis arba ateina metas profilaktiniam jų patikrinimui, dėmesio objektu tampa odontologijos klinikos. Derėtų pastebėti, jog šių įstaigų yra kiekviename mieste. Faktas, kad asortimentas didžiulis, ir džiugina, ir skatina galvojimus. Kelią pastoja klausimas, kaip pasirinkti gerą odontologijos kliniką.
Ko gero, svarbiausias kriterijus, kai renkamasi, kokios odontologijos klinikos geriausios, yra gyvenamoji vieta. Žinoma, kai kuriais atvejais galbūt ir verta vykti kelis šimtus kilometrų, tačiau dėl periodiškos profilaktikos dairomasi odontologijos klinikos ne kur kitur, o savame mieste. Jei gyvenate Kaune, tuomet jus tikriausiai domina odontologijos klinikos būtent čia. Jei jūsų namas sostinės rajone, Palanga ar Kėdainiai turbūt nebus pagrindinis objektas. Taigi, šioje situacijoje viskas aišku.
Odontologijos klinikos pasirinkimas iš tiesų nėra komplikuotas procesas, jei žinoma, į ką orientuotis. Plačias galimybes atveria visagaliu pramintas internetas. Beribis žiniatinklis – galimybė sužinoti daugybę informacijos ne tik apie pačias gydymo įstaigas, bet ir apie konkrečios odontologijos klinikos gydytojus. Neretai būtent pastarasis veiksnys ir tampa kertiniu akmeniu, lemiančiu sprendimą.
Kartais odontologijos klinikos pasirinkimas apima ir pažįstamų žmonių ar internautų komentarus bei atsiliepimus. Ką apie tai galima pasakyti? Ne visos kalbos vertos dėmesio, kai kurios iš jų (nors ir neskamba gražiai) tėra paistalai. Vis dėlto dalis jų teisingos, tad odontologijos klinikos klausimas atsižvelgiant į nuomones tampa šiek tiek lengvesnės.
Jei vis dar kamuoja klausimas dėl odontologijos klinikos, reikėtų į interneto platybes nerti kiek giliau. Sakykime, reikalinga dantų implantacija. Tuomet galima ieškoti būtent šios srities specialistų. Surasti nėra sudėtinga, tačiau tikėtina, jog pastangos, kad ir kokios menkos jos būtų, atsipirks. Jūsų apylinkėje yra 5 odontologijos klinikos? Būtina profesionali burnos ertmės higiena, bet nežinote, kur ji atliekama kokybiškiausiai? Kiekvienos odontologijos klinikos internetiniame puslapyje yra informacija, kuri vienaip ar kitaip paskatins priimti sprendimą. Na, bet čia ir vėl formuojasi klausimas, kuo su pastarąja (informacija) susijusios odontologijos klinikos. Viskas paprasčiau nei atrodo. Pirmiausia būtina atsižvelgti į duomenų kokybiškumą. Net jei kai kurie žmonės nekreipia dėmesio į rašybą ar skyrybą, tokių yra tik menkas procentas. Didžiajais daliai tekstų kokybė turi svarbią reikšmę, tad odontologijos klinikos pasirinkimas nulemiamas ir žiūrint iš šio kampo.
Tikriausiai ne visos odontologijos klinikos pasižymi nepriekaištingai pateikta informacija. Be to, pasirinkimo sąraše turbūt pirmaus ta įstaiga, kurios internetiniame tinklalapyje lengva susigaudyti. Dar vienas labai svarus argumentas – gydytojų profesionalumas. Apie juos taip pat rašoma kai kuriose svetainėse.
Nors odontologijos klinikos ir egzistuoja kiekviename mieste (ir tikrai ne po vieną), norint į kažkurią užsukti derėtų pasidomėti plačiau. Jei svarstoma ir nenusprendžiama, į pagalbą pakanka pasitelkti internetą.

2013 m. sausio 21 d., pirmadienis

Kada laikas apsilankyti pas odontologą?

Dažnas iš mūsų apie odontologo paslaugas prisimena tik tada, kai pradeda skaudėti dantį. Pirmiausia bandoma vaistais (kai kuriais atvejais, ir liaudiškomis priemonėmis) kuo greičiau numalšinti skausmą. Jei jis greitai pranyksta, apie jį pamirštama, ir toliau ramiai gyvenama. Deja, danties skausmas dažniausiai reiškia, kad dantis yra stipriai pažeistas, todėl problema savaime neišsisprendžia. Tenka kreiptis į odontologą.
O tai daroma nenoromis. Nežinia kodėl, bet dažnai odontologas vis dar yra įsivaizduojamas kaip piktas dėdė, su baisiu instrumentu gręžiantis skyles, ir keliantis ne tik skausmą, bet ir baimę. Bet juk šis paveikslas – atgyvena! Mūsų dienomis odontologinės paslaugos tikrai neturėtų būti gąsdinančios. O ir pas odontologą lankytis reikia ne tik tada, kai juntamas skausmas.
Panagrinėkime konkretų pavyzdį. Tarkim jūs gyvenate didmiestyje, bet ne didžiausiuose miestuose, o, pavyzdžiui, Šiauliuose. Jūsų gyvenimo modelis įprastas: kasdien einate į darbą, rūpinatės namų ruoša, auginate vaikus, vairuojate automobilį, atostogas leidžiate prie jūros. Jūs periodiškai lankotės pas tam tikrus specialistus (kai kuriuos kaskart keičiate, pas kai kuriuos lankotės nuolat) – galbūt tai kirpėja, mechanikas, vaikų ligų gydytojas, manikiūrininkė ar masažistas. Odontologas Šiauliuose taip pat turėtų būti įtrauktas į jūsų sąrašą. Gyvenate ketvirtame pagal dydį Lietuvos mieste, tad patikimas odontologas Šiauliuose gali būti nesunkiai surastas. Ir mes nejuokaujame, į odontologą turi būti kreipiamasi reguliariai. Paaiškinsime, kodėl.
Odontologas Šiauliuose jums gali suteikti ne tik gydomąsias, bet ir profilaktines paslaugas. Du kartus per metus (o kai kuriais atvejais ir dažniau) rekomenduojama atlikti profesionalią burnos higieną. Kartu su taisyklingu ir kruopščiu individualia dantų valymu – tai geriausias būdas išvengti dantų ir periodonto ligų. Netikite? Papasakosime, kaip atsiranda dantų ligos.
Jei dantys nėra tinkamai valomi dukart per dieną su dantų šepetėliu bei dantų pasta, jei nenaudojamas nei dantų siūlas, nei skalavimo skystis, ant dantų paviršiaus kaupiasi apnašos, kurios ilgainiui virsta dantų akmenimis. O dantų akmenys sukelia ligas: ėduonį, galintį baigtis pulpitu (tada prireiks dantų šaknų kanalų gydymo), dantenų uždegimą, kuris nedygomas progresuoja iki periodontito (jo pasekmės liūdnos – dantys gali iškristi). Mes niekam nelinkime tokių problemų, todėl darkart primename: užkirskite ligoms kelią! Indiividuali higiena yra būtina ir labai reikalinga, bet jos ne visada pakanka – prireikia specialisto pagalbos.
Žinoma, odontologas Šiauliuose jums tikrai padės, kai dantys ar dantenos jau yra pažeisti: po apžiūros bus paskirtas tinkamas gydymas. Bet tai turėtų būti kraštutinis atvejis. Į odontologą reikia kreiptis tada, kai nieko dar neskauda ir kai nėra jokių nemalonių pojūčių. Nepamirškite, kad kai kurie susirgimai yra nepastebimi, todėl juos gali pamatyti tik jūsų odontologas Šiauliuose. Jei jūsų dantys yra vienaip ar kitaip pažeisti, geriau juos pradėti gydyti pradinėse stadijose. Galų gale, jei jūsų dantys visgi pasirodys sveiki, odontologas Šiauliuose atliks profesionalią burnos higieną ir taip dar labiau atitolins naujų ligų susidarymą.
Parengė: snaucerisvet.lt