2012 m. gruodžio 29 d., šeštadienis

Ar gydant periodontitą praverčia lazeriai?


Visų pirma, iki šiol nebuvo įrodyta jokių aiškių privalumų ir/arba požymių, kad gydant parodontozę lazeriai duoda naudos. Daugelis pacientų telkia dideles viltis į parodontozės gydymą lazeriu, tačiau iki šiol toks gydymas nėra patvirtintas moksliškai.

Moksliniai tyrimai rodo, kad ši sritis tobulinama, o ateityje gydant parodontozė gali duoti praktinės naudos periodontologijoje, pvz., atrankinėje dantų akmenų erozijoje specialiomis lazerinėmis sistemomis ar lazeriu atliekant apnuogintos viršutinės šaknies sluoksnių fluoravimą, tačiau praktiškai nebuvo atliktas dar nė vienas toks gydymas.

Be to, lazerių naudojimas dantų gydymo klinikose sukelia problemų. Lazerio šviesa, neatsižvelgiant į tai, ar ji tiesioginė, atspindėta ar pasklidusi, yra pavojinga akims. Nors dėl riboto įsiskverbimo CO2 ir Er:YAG lazerių skleidžiami spinduliai daugiausiai pažeidžia akies ragenas, infraraudonieji ar plika akimi matomi lazerių spinduliai kelia kur kas didesnį pavojų gilesnėms akių sritims. Lazerinių spindulių naudojimas gydant dantis paciento akių neapsaugojus specialiais akiniais parodo, kad dantų specialistai ir stebėtojai kiekvieno užsiėmimo metu elgiasi labai neatsakingai. Tai liečia visas lazerines bangas.

Periodonto ligos, tokios, kaip, pavyzdžiui, lėtinis plačiai paplitusi parodontozė, yra viena dažniausiai pasitaikančių suaugusių žmonių dantenų ligų. Daugelis skirtingų ligų gydomos moksliškai patvirtinta gydymo tvarka, kuri tinkamai taikoma gali būti labai sėkminga ir be lazerinių spindulių pagalbos. Beveik visais atvejais būtinas ilgalaikis, aktyvus paciento bendradarbiavimas ir nenutrūkstantis jį gydančio odontologo dėmesys. Tikėtina, kad paprastesnių ir veiksmingesnių gydymo alternatyvų t.y. gydymo lazeriu troškimas, nors ir suprantamas, gali būti tik akių dūmimas.

Lazeriai gali būti naudojami siekiant pašalinti ar nupjauti minkštuosius audinius. Gydymas lazeriu turi tokių privalumų, kaip nekraujuojanti, aiškiai matoma operuojama kūno sritis, mažesnis paplitusių bakterijų kiekis, nors pastarasis privalumas tėra prielaida, o konkrečios informacijos apie tai vis dar trūksta. Tačiau lazerių spindulių naudojimas periodontologijoje yra apribotas iki burnos gleivinės membranos apipjaustymo chirurginės intervencijos metu, o taip pat šlifuojant ar performuojant dantenas.

Lazeriai mažai tepadeda įprastų dantenų atidengimo operacijų metu. Kadangi lazerio spindulio ilgis yra sunkiai kontroliuojamas, kietieji dantų audiniai ar alveolinis kaulas gali būti negrįžtamai pažeistas lazerio spinduliui netikėtai juos pasiekus. Dėl vadinamosios koaguliacinės nekrozės, atsiradusios žaizdos krašteliuose, gijimo procesas gali užsitęsti, priklausomai nuo lazerio tipo ir jo naudojimo technikos. Kartais dėl kraujo krešėjimo smulkiuose įpjovimuose neįmanoma susiūti ar aptvarstyti atsiradusių žaizdų.

Neįmanoma pasiekti geidžiamo dantų akmenų pašalinimo rezultato atliekant viršutinio danties šaknies paviršiaus valymą, vadinamą akmenų pašalinimu, klinikinėmis sąlygomis – pasirinkus vieną lazerio rūšį iš keleto galimų (argoninį, joninį, diodinį, Nd:YAG, Ho:YAG, CO2). Toks mėginimas naudoti lazerį gali baigtis nekrozės paplitimu šaknies cemente ir dentine. Su ekscimeriniais ir modifikuotais lazeriais atlikti tik bandomieji tyrimai. Lazerių, kurių spinduliai siekia 3 μm (pvz., Er:YAG), tyrimų rezultatai atrodo daug žadantys.

Histologiniai tyrimai patvirtino, kad šiais įrankiais įmanoma išvalyti viršutinės danties šaknies paviršių be pažeidimų. Tačiau po to viršutinės šaknies paviršius tampa kiek jautrus. Anksčiau atlikti klinikiniai tyrimai parodė, kad po nechirurginės periodontito terapijos, trunkančios ne ilgiau, nei du metus, naudojant Er:YAG lazerį, dantenų sąsaja su dantimis išlaikoma, o dantų akmenys pašalinami panašiai, kaip ir tradiciniais metodais.

Kalbant apie bakterijų pašalinimą dantenų kišenėse, kas atlieka pagrindinį vaidmenį gydant periodontitą, nebuvo pastebėta jokio didelio skirtumo tarp optinio dantenų kišenių pluošto gydymo lazeriu lyginant su įprastu periodontito gydymu/priežiūra. Antimikrobinis lazerinės energijos poveikis dažniausiai remiasi šiluminiu efektu. Šiuo atžvilgiu dantenų kišenių pluošto švitinimas optiniu lazeriu gali kelti tam tikrą pavojų, kadangi vizualiai nekontroliuojami lazerio spinduliai pasklinda ant labai skirtingai šviesą absorbuojančių paviršių (dantų akmenų, epitelio, desmodonto, šaknies cemento ir kaulo).

Atlikus klinikinius mikrobiologinius tyrimus, buvo patvirtintas tik laikinas mikrofloros sumažėjimas. Piktnaudžiaujant lazerio spinduliais kyla didelis pavojus pažeisti dantų nervus, nudeginti dantenas, sukelti kaulo uždegimą ir t.t.

Gydymas lazeriu vis dažniau rekomenduojamas vadinamajai biostimuliacijai atlikti ir prižiūrėti dantis po periodontito gydymo, o taip pat žaizdų gijimui skatinti. Galima suprasti, kad taip mėginama teigiamai paveikti biologinius procesus, pavyzdžiui, žaizdų gydymą lazerio spinduliais. Priešingai, nei naudojant kitokios rūšies lazerius, lazerių spinduliai, pavyzdžiui, lazerinės rodyklės, švitinamų audinių nepakeičia.

Remiantis daugybe dvigubai aklų tyrimų galima tvirtai teigti, kad biostimuliacija lazeriu neturi jokio realaus poveikio ir bet koks gydomasis poveikis tėra placebo efektas.

2012 m. gruodžio 21 d., penktadienis

Dantų protezavimo būdai


Danties netektis yra didžiausia susijusi su dantimis problema, galinti neigiamai paveikti paciento asmenybę ir pasitikėjimą savimi. Trūkstami dantys, o ypač priekiniai, gali pakenkti žmogaus išvaizdai ir priversti drovėtis savo šypsenos. Nors dantų netenkama dėl įvairių priežasčių, pavyzdžiui, periodonto ligų, pažeidimų, senatvės ir t.t., medicinai tobulėjant dantų protezavimo srityje daugiau nebereikia gėdytis iškritusių dantų. Geriausias būdas įveikti šią problemą yra dantų protezavimas. Šiais laikais yra įvairių būdų pakeisti vieną, kelis ir net priekinius dantis, kurių pagalba jūsų dantys vėl atrodys puikiai ir nekels problemų, galinčių atsirasti dėl išrauto ar nuskilusio danties.
Dantų protezavimo būdai
Trys pagrindiniai vieno ar kelių dantų protezavimo būdai yra dantų implantavimas, dantų tiltas ir išimami dantų protezai. 
Dantų implantai: dantų implantai yra vienas labiausiai pageidaujamų dantų protezavimo būdų. Pacientas privalo turėti pakankamai tvirto kaulo ir minkštųjų audinių, kad jo žandikaulyje gryno titano implantas laikytųsi tvirtai. Dantų implantavimo procedūros metu gaminamas iš titano pašiurkštintu paviršiumi (kurios dėka implantas tvirtai suauga su žandikauliu) sraigtas implantuojamas į žandikaulį toje vietoje, kurioje trūksta danties. Implantui sugijus su kaulu, t.y. po maždaug trijų mėnesių, prie sraigto pritvirtinama karūnėlė ar kita protezinė konstrukcija. Jei tai padaroma tinkamai, t.y., tai padaro profesionalus odontologas, o pacientas tinkamai prižiūri savo dantis, implantas gali tarnauti net ir visą gyvenimą. Kadangi dantų implantas tvirtinamas dantenų audiniuose ir po jomis esančiame kaule, o ne prie šalia esančių dantų, tikimybė, kad dėl implanto kils problemų su kitais dantimis yra labai maža.
Dantų tiltai: Fiksuojamas dantų tiltas yra labiausiai pageidaujama dantų protezavimo priemonė po dantų implantų. Tai ilgalaikis dantų protezavimo metodas, kurio metu šalia esančių dantų emalis nudilinamas, nuimami dantų atspaudai ir trūkstamiems dantims pagaminamas ilgaamžis dantų tiltas. Tai geriausias pasirinkimas pacientams, kurie neturi pakankamai kaulinio audinio ir dantenų, arba kurių šalia trūkstamo danties esantys dantys kliba, kadangi dantų tiltas sujungia visus šiuos dantis ir šie tampa tvirtesni. Vienas didžiausių dantų tiltų privalumų yra tas, kad jie pagaminami daug greičiau, nei dantų implantai ir jiems nereikalingos jokios papildomos chirurginės procedūros.
Išimami protezai: Lyginant su kitais dantų protezavimo metodais, išimami dantų protezai yra ekonomiškiausi, be to, vos vienas įtaisas gali pakeisti keletą dantų. Vienas iš paprasčiausių išimamų dantų protezų yra nebrangi laikina išimama dantų plokštelė. Vienintelis išimamų dantų protezų trūkumas yra sunkiai paslepiamos sagtys; taip pat išimami dantų protezai gali būti nepatogūs nešioti.
Iš esmės galima teigti, kad kiekvienas dantų protezavimo metodas turi savo trūkumų ir privalumų, todėl prieš pasirinkdami vieną jų būtinai pasikonsultuokite su savo odontologu apie jūsų kaulinio audinio tankį, šalia esančių sveikų dantų skaičių, bendrą sveikatos būklę, amžių ir finansines galimybes. Tuomet galėsite nuspręsti, koks dantų protezavimo metodas jums tinka labiausiai.

2012 m. gruodžio 18 d., antradienis

Odontologijos klinika Kaune

Jei jums reikalinga patikima odontologijos klinika Kaune, bet jūs nežinote, kur kreiptis, pirmiausia pagalvokite, kokie kriterijai jums yra svarbiausi renkantis. Jei negalite apsispręsti, mes jums padėsime.
Kaip manote, ko reikia gerai odontologijos klinikai? Kvalifikuotų darbuotojų? Modernios įrangos? Kokybiškų medžiagų? Švaros? Mes manome, kad šiuolaikiška odontologijos klinika turėtų atitikti visus šiuos kriterijus.
„Dantų Estetika“ – tai odontologijos klinika Kaune, teikianti įvairaus pobūdžio odontologines paslaugas. Pagrindinės sritys: periodontologija, implantacija, endodontija bei dantų higiena.
Klinikos „reklaminis veidas“ – profesionalūs darbuotojai, puikiai išmanantys sritis, kuriose specializuojasi. Darbuotojų nėra daug, bet jie – vieni geriausių, ne tik turintys aukšto lygio išsilavinimą, bet ir sukaupę nemažai vertingos darbinės patirties. Be to, visi darbuotojai yra aktyvūs odontologų bendruomenės nariai, nuolat gilinantys savo žinias paskaitose bei seminaruose.
Jei jus domina platesnė informacija apie atliekamų procedūrų kokybę, norėtume jus užtikrinti, kad procedūros yra saugios, sterilios ir atitinkančios visus higienos reikalavimus. Kokybiškos medžiagos, moderni odontologinė įranga ir pažangios šiuolaikiškos technologijos garantuoja gydymo rezultatus, kuriais tikrai liksite patenkinti.
O gal jūs dar nežinote, koks gydymas jums reikalingas, bet jaučiate kokius nors nemalonius simptomus? Gal neturite konkrečių nusikundimų, bet manote, kad jau atėjo laikas profilaktinei apžiūrai? Nedvejodami kreipkitės! Konsultacijos metu klinikos darbuotojai noriai jus išklausys, patars ir atsakys į visus jus dominančius klausimus. Jei pageidausite, atsižvelgiant į individualią jūsų situaciją, bus sudarytas gydymo planas, aptartos reikalingos procedūros, gydymo trukmė ir kaina.
Jei jums svarbu, kad odontologijos klinika Kaune būtų lengvai pasiekiama, norime patikinti, kad „Dantų estetika“ yra įsikūręs patogioje miesto vietoje, iki kurios lengva atvykti tiek automobiliu, tiek viešuoju transportu.
Taigi kuo ši odontologijos klinika Kaune yra pranašesnė už kitas? Apibendrinkime. Pirma, paslaugas teikia profesionalūs, kvalifikuoti ir puikiai savo sritį išmanantys darbuotojai. Antra, procedūrų kokybė yra aukšta: sterilumas bei saugumas visada yra prioritetai. Trečia, naudojamos tik kokybiškos medžiagos. Ketvirta, klinikos įranga – moderni ir šiuolaikiška. Penkta, teikiamos konsultacijos. Šešta, klinika yra patogioje Kauno vietoje. Neabejojame, kad nesigailėsite kreipdamiesi į mus.

Dantų implantacijos privalumai

Dantų implantacija – pranašiausias dantų atkūrimo būdas. Netikite? Palyginkime.
Jei jūs dėl vienokių ar kitokių priežasčių netekote danties ar kelių šalia esančių dantų, galite rinktis protezavimą arba danties (dantų) implantaciją. Protezavimo metu dirbtinė karūnėlė (karūnėlės) bus pritvirtinta prie greta esančių dantų. Estetinis vaizdas ir kramtymo funkcija bus atkurti, bet tam, kad karūnėlė tvirtai laikytųsi, greta esantys dantys turės būti nušlifuoti, taigi bus stipriai pažeidžiami visiškai sveiki dantys, kas stipriai sutrumpins jų gyvavimo trukmę. Jei pasirinksite dantų implantacija, jūsų prarastas dantis bus atkurtas nekenkiant kitiems dantims.
Jei jūs neturite visų dantų, jums prireiks protezo. Išimami klasikiniai protezai pagrįstai gąsdina daugelį žmonių. Žinoma, tai geresnė alternatyva nei gyvenimas visiškai neturint dantų, bet visgi išimami dantų protezai turi daug neigiamų savybių, iš kurių didžiausia – nestabilumas, sukeliantis nemažą diskomfortą. Jei nuspręsite dantis atkurti implantacijos būdu, šių problemų išvengsite, nes ant implantų tvirtinami išimami ar fiksuoti protezai yra visiškai stabilūs.
Dantų implantacijos metu į žandikaulį yra įsukami dantų implantai, kurie per keletą mėnesių suauga su kaulu ir tampa pagrindu tolimesnei dantų restauracijai. Iš titano pagaminti dantų implantai garantuoja labai aukštą jų prigijimo tikimybę. Deja, visas procesas trunka pakankamai ilgai (maždaug pusę metų), tad reikės apsišarvuoti kantrybe. Bet vėliau taip džiaugsitės sveikais ir gražiais dantimis, kad visus dantų implantacijos metu patirtus nedidelius rūpesčius labai greitai pamiršite. Kad tai įrodytume, atskleisime visus dantų implantų privalumus.
Svarbiausia yra tai, kad dantų implantacijos metu dantis atkuriamas taip, kad visiškai atitiktų natūralų dantį. Pašaliniai žmonės nematys jokio skirtumo tarp jūsų tikrų ir dirbtinių dantų, nes estetinė danties išvaizda bus puiki: dirbtinio danties forma, atspalvis bei dydis bus tokie patys kaip natūralių dantų.
Sakysite, kad jums ne tiek svarbu, kaip jūsų dantys atrodo, kiek tai, kad vėl galėtumėte normaliai valgyti? Iškart norime akcentuoti, kad dantų implantacijos metu atkuriama ne tik graži danties išvaizda, bet ir kramtymo funkcijos. Todėl jūs vėl galėsite valgyti viską, ką norėsite, ir labai greitai pamiršite, kaip sunku buvo neturėti vieno, kelių ar visų dantų.
Jei baiminatės, kad jūsų amžius nėra tinkamas dantų implantacijai, galime jus patikinti, kad, jei tik jūs esate pilnametis, tai yra visiškai nepagrįstos baimės, kadangi dantų implantacija gali būti atliekama bet kokio amžiaus žmogui. Žinoma, kadangi dantų implantacija yra pakankamai brangi, kiekvienas tikisi, kad rezultatas bus ilgaamžis. Tai realus pageidavimas: tinkamai prižiūrimi dantų implantai gali tarnauti visą likusį gyvenimą.
Apibendrinkime: dantų implantai – lengvai prigyjantys, ilgaamžiai, estetiški ir funkcionalūs dantų pakaitalai, pagerinantys gyvenimo kokybę. Geresnio būdo atkurti dantims tikrai nėra

2012 m. gruodžio 10 d., pirmadienis

Breketai - dantų tiesinimas

Dantų breketai arba ortodontinės plokštelės – tai specialus įtaisas ant dantų, kurio pagalba Jūsų dantys yra ištiesinami arba sulyginami reikiamoje vietoje. Breketai dėvimi ant viršutinių ir apatinių dantų, atitinkamai pagal kiekvieno paciento poreikius.
Kam naudojami dantų breketai ?
Dantų breketai naudojami dantų tiesinimui, netaisyklingiems dantų sukandimams (atsikišusiems ar kryžminiams sukandimams), siekiant išlyginti kreivus dantis ar pataisyti dėl žandikaulio atsiradusias problemas. Dantų breketai dažnai naudojmai kartu su kitais ortodontiniais prietaisais – praplėčiant žandikaulį, formuojant taisyklingus dantis arba sukuriant tarpus tarp dantų.
Egzistuoja įsitikinimas, jog breketai skirti tik dėl kosmetinių tikslų, tačiau tai ne tiesa. Žmonės, kurie turi veido deformaciją arba kreivus ir išsikišusius dantis, psichologiškai kenčia nuo nepilnavertiškumo komplekso, o breketų dėka šios problemos gali būti išspręstos. Kreivus ir nelygius dantis yra sunku išvalyti ir dėl to atsiranda įvairios dantų ligos. Todėl nenaudojant dantų breketų atsiranda didesnė tikimybė, jog anksti galite netekti dantų.
Kaip veikia dantų breketai ?
Kuomet naudojate breketus, dantys yra palaipsniui stumiami į reikiamą padėtį. Jaučiamas švelnus spaudimas, kurį sukelia žandikaulyje esantys raumenys.
Kaip sužinoti ar Jums reikia breketų ?
Tai gali padėti nustatyti Jūsų odontologas. Gydytojas kruopščiai patikrina paciento dantis ir jeigu breketai yra reikalingi, tuomet paruošiama išsami dantų būklės istorija ir atliekamas dantų rentgenas. Vėliau šie įrašai yra išanalizuojami, siekiant apibrėžti pagrindines dantų problemas ir paruošti tinkamiausią gydymą. Gydymo trukmė priklauso nuo dantų sutrikimo.
Dantų breketų rūšys
Yra įvairių breketų rūšių, padedančių ištiesinti kreivus dantis:
  • Tradiciniai breketai. Tai breketai pagaminti iš nerūdijančio plieno arba sumaišius nikelį ir titaną.
  • Keramikiniai breketai. Ši breketų rūšis pagaminta iš dantų spalvos medžiagų. Jie yra šiek tiek didesni už metalinius breketus. Pagrindinis keramikinių breketų pranašumas – patogumas, breketai beveik nesimato ir nedirgina dantenų. Lyginant su kitomis rūšimis, yra ganėtinai brangūs.
  • Liežuviniai breketai. Tokie breketai yra įtaisomi už dantų ir nėra matomi pokalbio metu. Šie breketai pasižymi sunkiu taisymu, todėl juos nešioti gali būti nelengva.
  • Nematomi breketai (invasalign). Skirti tiems, kurie neturi rimtų dantų problemų. Pagaminti iš tvirto plastiko. Be to, šie breketai nėra matomi plika akimi.
Kodėl verta nešioti breketus?
Breketai gali būti dantų spalvos, todėl virtualiai žiūrint jie beveik nesiskiria. Taip pat padeda sukurti norimas dantų pozicijas. Dantų breketų viela yra pagaminta iš medžiagos, kuri padeda išlyginti dantis ir apatines dantų šaknis, išvengiant skausmo ir nepatogumų. Be to, dantų breketų kaina yra sąlyginai maža, palyginus su kitomis ortodontinėmis priemonėmis.

2012 m. lapkričio 22 d., ketvirtadienis

Ar dantų implanavimas yra skausmingas?

Kodėl man gali būti reikalingas dantų implantavimas?
Dantų netenkame dėl įvairių priežasčių, o dažniausiai dėl dantų karieso, dantenų ligų, pavyzdžiui, gingivito, taip pat dėl dantų traumų. Vienas trūkstamas dantis gali stipriai apsunkinti jūsų gyvenimą. Tai ne tik prastina jūsų išvaizdą, bet gali sukelti ir sunkumų kalbant ar valgant, juo labiau, jei netekote priekinio danties. Yra įvairių būdų trūkstamam dančiui pakeisti, pradedant dantų protezais ir karūnėlėmis, ir baigiant dantų tiltais. Dauguma šių metodų skirti tik paviršutiniškai panaikinti problemą, neįsigilindami į jos šaknis (tiesiogine prasme!). Dėl šios priežasties šie metodai nėra patogūs, o dantis neatrodo natūraliai. Kita vertus, dantų implantavimas yra procedūra, kurios metu danties šaknis pakeičiama titaniniu implantu. Taigi, jūs gaunate natūraliau atrodantį dantį, kurį burnoje jausite tarsi savo. Po danties implantavimo procedūros dažnai jaučiamas skausmas, tačiau dažniausiai nebūna pagrindo jį sureikšminti. Deja, kai kuriais atvejais skausmas gali įspėti apie beprasidedančias komplikacijas. Leiskite jums išsamiai paaiškinti įvairias priežastis, dėl kurių dantų implantavimo procedūra gali jums sukelti skausmą. Tačiau prieš tai reikėtų išsamiau išstudijuoti pačią dantų implantavimo procedūrą. 

Dantų implantavimo operacija
Dantų implantavimo operacijos metu į žandikaulį įsukamas titano varžtas. Šis titano varžtas funkcionuoja kaip protezinio danties atrama. Titaninis varžtas suauga su jūsų žandikauliu (apatiniu arba viršutiniu), taip sukurdamas tvirtą pagrindą jūsų protezams. Ši procedūra tinka daugumai žmonių, kurių fizinė ir dantų būklė yra gera. Dantų implantavimo procedūros sėkmės koeficientas yra 98%. Dantų implantų kainos nepadengia sveikatos draudimas. Nors tai nutinka retai, tačiau danties implantas gali būti atmestas. Kai kuriais atvejais gali kilti komplikacijų, pavyzdžiui, infekcija, skilti kaulas ir pan, tačiau taip nutinka labai retai. Dauguma žmonių po dantų implantavimo procedūros jaučia skausmą. Pati implantavimo procedūra yra neskausminga, nes jos metu taikoma vietinė nejautra. Po procedūros pacientas jaučia nedidelį skausmą ir šiokį tokį diskomforto jausmą, tačiau šie nemalonūs pojūčiai turėtų išnykti po 1 – 2 dienų. Jūsų odontologas gali jums išrašyti antibiotikų ar analgetikų skausmui malšinti. Jei skausmas tampa nepakeliamas, jums nedelsiant reikėtų nuvykti pas savo odontologą.

Skausmo priežastys po dantų implantavmo
Jei po dantų implantavimo procedūros jaučiate nepaliaujamą skausmą, ko gero, jūsų odontologas dar kartą nuodugniai apsvarstys visą procedūrą, kad nustatytų skausmo priežastį. Žemiau aprašyti įvairūs galimi skausmo sukėlėjai, kuriuos gali išvardinti jūsų odontologas.
Danties pažeidimas.
Negydoma infekcija.
Kaulo infekcija.
Pakitęs nervas.
Netinkamos technikos naudojimas sriegiant implantą į kaulą.
Pernelyg didelis spaudimas sriegiant sraigtą gali sukelti atsakomąjį uždegiminį spaudimą iš kūno; taip galima pažeisti alveolinį nervą (taip gali nutikti, jei implantas sriegiamas į apatinį žandikaulį).

Piemonės skausmui numalšinti po danties implantavimo
Nustatęs skausmo po dantų implantavimo priežastį, jūsų odontologas galės išrašyti jums atitinkamų medikamentų. Skausmo stiprumas ir sukėlėjas kiekvienam pacientui yra individualus, todėl kiekvieam pacientui išrašomi skirtingi vaistiniai preparatai. Analgetikai skausmui malšinti naudojami tik labai trumpą laiko tarpą. Jei skausmas kilo dėl vidinio spaudimo, atsiradusio kauliniame audinyje, vienintelė išeitis yra pašalinti dantų implantą. Spaudimas kauluose visiškai pranyks mažiausiai po savaitės. Praėjus savaitei implantą vėl bus galima įstatyti į tą pačią vietą. Jei dantų implantą atmetė kūnas, jūsų odontologas greičiausiai įstatys kitą implantą, tačiau šįkart jis bus didesnis. Dauguma odontologų implantą pakeičia nemokamai. Skausmas turėtų nuslūgti po 3-5 dienų.
Dantų implantavimo procedūra turi daug privalumų. Tokios komplikacijos, kaip skausmas po implantavimo proocedūros, neturėtų jums trukdyti siekti šio dantų gydymo metodo, kadangi šias aplinkybes galima be vargo pašalinti atitinkamų priemonių pagalba.

Jeigu ieškote patikimo dantų implantų specialisto apsilankykite tinklalapyje manoimplantai.lt čia rasite visus patikimiausius Lietuvos odontologus.

2012 m. rugpjūčio 7 d., antradienis

Jei jūs jau neturite kelių dantų, dantų implantai yra geriausias dantų protezavimo metodas jiems pakeisti. Jie yra natūraliai atrodantis vieno ar kelių trūkstamų dantų pakaitalas, atliekantis tokią pat funkciją, kaip ir natūralūs dantys. Odontologijos klinika Kaune atlieka visas dantų impaltavimo procedūras. Dantų implantavimas – puikus pasirinkimas tiems žmonėms, kurių burnos ertmė iš esmės yra sveika, tačiau jie dėl kažkokių pažeidimų, dantenų ligų ar kitų priežasčių neteko dantų. Dantų implantai gali sugrąžinti jums šypseną.

Dažniausiai mes teikiame mažiau dėmesio savo dantims, lyginant su kitomis kūno dalimis, kol nepajuntame įspėjamųjų signalų. Vienas tokių dažnai pasitaikančių įspėjimų yra dantų kariesas ar skausmas. Dantų implantai atrodo ir jaučiami taip natūraliai, kad kartais galite net pamiršti, jog kažkada neturėjote dantų.

Iš tiesų dantų implantai yra į žandikaulį įsukami sraigtai. Kai jie suauga su kaulu, dantų implantai gali išlaikyti dantų tiltą, karūnėlę ar išimamus dantų protezus. Jie funkcionuoja taip pat, kaip ir natūralūs dantys.

• Tarnauja labai ilgai. Jiems reikia tokios pat priežiūros, kaip ir jūsų natūraliems dantims – valymo dantų siūlu ir šepetėliu, bei pastovių patikrinimų pas odontologą.
• Yra naudingi net ir tuomet, jei dėl kažkokių pažeidimų ar ligų netekote viso dantų lanko.
• Gamybai naudojamas titanas, nes jis yra biologiškai suderinamas su mūsų burnos ertmės audiniais ir kaulais.

Paprastai žmonės renkasi dantų implantus, nes jų nešiojami dantų protezai jiems netinka ir kelia problemų kramtant; taip pat nes bijo, kad kalbant ar valgant dantų protezai gali iškristi. Dantų implantai pasižymi vertu dėmesio sugebėjimo kramtyti patobulinimu. Norintieji juos įsistatyti turi turėti:
• Sveiką kūną
• Sveikas dantenas
• Tinkamus kaulus dantų implantams išlaikyti žandikaulyje (jūsų odontologas gali papasakoti jums apie kaulų sandarą ir jų gebėjimą išlaikyti dantų implantus).

Neleiskite, kad trūkstami ar pūvantys dantys trukdytų jums šypsotis. Įsistačius dantų implantus veidas švyti, pokalbiai dėl darbo sekasi geriau, visi žino, kad esate laimingas, o burna džiaugiasi pagalba kramtant jūsų mėgiamus patiekalus.

Jei jūs norite ar jums reikia dantų implantų, odontologas Valdas Labanauskas gali jums padėti. Odontologijos klinika Kaune, senamiestyje. Šioje dantų gydymo įstaigoje rasite visas dantų protezavimo ir kitas odontologines paslaugas. Darnus odontologų kolektyvas pagelbės jums visais dantų gydymo klausimais. Kviečiame apsilankyti mūsų odontologijos klinikoje..

2012 m. birželio 2 d., šeštadienis

Danties implantas yra dirbtinis iškritusio danties šaknies pakaitalas, gaminamas iš chirurginio titano lydinio. Iš pradžių implantas yra įsriegiamas į žandikaulį vos tik dančiui iškritus, arba praėjus tam tikram laiko tarpui, jei yra pakankamai kaulo. Priešingu atveju prieš implantavimą atliekamos įvairios kaulo persodinimo procedūros. Dantų implantai yra ilgalaikiai dantų pakaitalai, įsriegiami į žandikaulį. Fiksuojami dantų tiltai ir išimami dantų protezai kartu su savimi atneša ir nemažai problemų. Išimami dantų protezai kalbant ar valgant gali skleisti nemalonius garsus ar net išslysti iš savo vietos. Fiksuojamų dantų tiltų trūkumas tas, kad nušlifuojami greta esami sveiki dantys.

Dėl periodontinių (dantenų) ligų fiksuojamas dantų tiltas gali iškristi. Taigi, juos reikia keisti kas 7-15 metų. Kita vertus, dantų implantai yra gaminami iš titano metalo, kuris suauga su žandikauliu proceso, vadinamo oseointegracija metu, todėl neturi kitiems dantų protezavimo metodams būdingų trūkumų. Kadangi dantų implantai suauga su kaulu, kaulas nustoja nykti. Pacientai būna jais patenkinti net praėjus 20 metų po implantavimo, o tinkamai juos prižiūrint, dantų implantai gali tarnauti visą gyvenimą. Danties implantas, pakeičiantis vieną dantį, gaminamas iš trijų dalių: titano implanto, kuris suauga su žandikauliu, tvirtinamos ant implanto galvutės (abutment) ir dantų protezuotojo pagamintos ant implanto galvutės tvirtinamos karūnėlės, kuri atrodo natūraliai.

Natūralus dantis saugo žandikaulį. Kai dantis iškrenta, kaulas pradeda irti ir silpnėti, todėl į tą vietą reikia įsodinti naują kaulą, kad jis išlaikytų danties implantą. Net jei trūksta kelių dantų, implantavimas gali būti sėkmingas ir puikiai funkcionuoti bei saugoti kaulą nuo nykimo. Sėkminga implantacija yra komandinis darbas – paciento, odontologo, kuris gamina implanto karūnėlę ir burnos ertmės bei žandikaulių chirurgo, kuris pacientui atlieka chirurgines danties implantavimo procedūras. Visi šie žmonės palaiko glaudžius kontaktus ir tokiu būdu stebi, ar išpildomi visi paciento lūkesčiai. Dantų implantų sėkmės koeficientas penkių metų laikotarpyje yra apie 98%, todėl tai yra geriausias trūkstamų dantų protezavimo būdas. Kai iškritęs dantis pakeičiamas danties implantu, implantas ir kaulas suauga, ir dirbtinis dantis būna toks pat stabilus, kaip ir natūralūs dantys. Prie implantų tvirtinami puikiai funkcionuojantys ir neleidžiantys kaului sunykti dantų protezai.

Dantų implantai funkcionuoja kaip stabili atrama, tvirtai laikanti dantų protezus ar pavienes karunėles, kad šie neslydinėtų, o kaulas nesunyktų. Nešiodami klasikinius dantų protezus žmonės dažnai atrodo ir jaučiasi vyresni, nei iš tiesų yra, gali jausti gėdą įvairiose situacijose, bei mažesnį malonumą valgant. Tačiau dantų implantai yra daug patogesni už fiksuojamus dantų tiltus ir suteikia gyvenimui geresnę kokybę. Vėl pradėję pasitikėti savimi žmonės gali gyventi aktyviai ir kalbėti aiškiai ir be trukdžių. Taigi, turintys dantų implantus žmonės teigia, kad jaučiasi geriau, atrodo geriau ir gyvena geriau.