Dantų tiesinimas yra viena iš populiariausių šiuo metu odontologų atliekamų procedūrų. Kuo anksčiau asmuo kreipiasi, tuo trumpesnio ir paprastesnio gydymo jam reikia, pasakoja Kauno miesto odontologai. Internetinę svetainę rasite čia: dantu-implantai.lt. Džiugu, kad ne tik jauni žmonės rūpinasi savo burnos ertme. Net perkopę pusamžį Kauno gyventojai ateina išsitiesinti savo dantų. Tačiau tuomet plokštelės jau nebepajėgia atlikti darbo, tad į pagalbą pasitelkiami dantų breketai. Būtent jie ir yra populiarūs vyresnių žmonių tarpe. Breketai Kaune gali būti įdedami daugelyje Kauno odontologijos klinikų.
Breketai yra nenuimamas ortodontinis aparatas, kurio tikslas gydyti dantų ir sukandžio anomalijas. Gydymo būdai pasirenkami pagal specifinę paciento būklę, jo pageidavimus ir individualias savybes.
Ar breketų nešiotojai „įstatomi“ į amžiaus rėmus?
Jei ortodontas rekomenduoja nešioti breketus – reiškia tai geriausia išeitis. Nėra jokios amžiaus ribos, kuri galėtų sutrukdyti jų dėvėjimui. Įprastai jie įvardijami, kaip tinkantys nuo 8 iki 80-ties amžiaus žmonėms, tačiau kol turite nuosavus dantis, tol galite juos nešioti.
Komplikacijos, galinčios kilti breketų nešiojimo metu?
Apskritai, jokių komplikacijų, kurių jus pats neišprovokuosite – nekils. Žinoma, netinkamai rūpinantis burnos ertmės priežiūra, apnašos kaupsis tiek ant pačių dantų, tiek ant breketų. Kai kurie asmenys yra alergiški medžiagoms, esančioms breketuose, pavyzdžiui, nikeliui. Paprasčiausiai, privaloma apie tai informuoti ortodontą. Jis pasiūlys labiausiai jums tinkamą breketų rūšį.
Komplikacijos gali kilti ir nesilaikant ortodonto patarimų, pavyzdžiui, valgant kietą maistą ar aktyviai sportuojant be apsaugų. Tinkama priežiūra kur kas labiau palengvins breketų nešiojimą.
Ar iškrypę dantys yra tik estetinė problema?
Daugelis mano, jog dantų tiesinimas būtinas vien dėlto, kad tiesūs dantys atrodo kur kas gražiau. Tačiau iškrypę dantys yra ne tik estetinė, tačiau taip pat ir funkcinė problema. Netinamai atkandamas ir kramtomas maistas, nevienodas darbo krūvio pasidalijimas − verčia kur kas greičiau sugesti greta esančius tiesius dantis ir sukelia skrandžio problemas, virškinimo sutrikimus.
Kuri breketų rūšis yra geriausias pasirinkimas?
Negalima vienareikšmiškai nuspręsti, kurie breketai yra geriausi. Pirmiausia, kaip jau minėjome anksčiau, kai kuriais atvejais breketų pasirinkimą nusprendžia toks veiksnys, kaip alergija. Daugelis renkasi breketus atsižvelgdami į jų estetiškumą. Tačiau kuo breketai mažiau matomi, pavyzdžiui, liežuviniai – tuo jų priežiūra yra sudėtingesnė. Kadangi breketų nešiojimo laikotarpis gana ilgas, rinktis nenuimamą ortodontinį aparatą rekomenduojame pagal paprastesnę priežiūrą. Lengviausiai prižiūrimi yra bene patys populiariausi metaliniai dantų breketai.
Ar nešiojant breketus jaučiamas skausmas?
Užklijavus breketus ant jūsų dantų, kelias dienas po procedūros galite justi padidėjusį dantų jautrumą, gal net ir maudimą. Kiekvienas, vos uždėjus breketus, jaučiasi skirtingai, tačiau jei skausmas nėra ūmus – tuomet viskas normalu, neišsigąskite. Daugeliu atvejų ortodontas rekomenduoja vaistukus, kuriuos galite naudoti, jei dantų skausmas nesumažės ilgiau nei savaitę. Per ilgą breketų gyvavimo istoriją jie labai patobulėjo, tad nešiojant šiuolaikinius, daugeliu atveju, apskritai pamiršite apie šį svetimkūnį burnoje. Tad atsakymas vienareikšmiškas – nešiojant breketus neskauda. Ar bent jau neturi skaudėti, tad jei ilgą laiką kenčiate skausmą arba kraujuoja dantenos, kuo skubiau kreipkitės į savo ortodontą.
Kiek laiko nešioti breketus ir kaip dažnai teks lankytis pas ortodontą?
Gydymas breketais kiekvienam trunka skirtingai, tačiau dažniausiai laikotarpis būna nuo metų iki dviejų. Pasitaiko, jog ir ilgiau. Įprastai vizitai pas ortodontą trunka kas 4-6 savaites, tad maždaug kartą į mėnesį. Susitikimo metu koreguojama breketų padėtis, atliekama aktyvacija ir korekcija.
Gražūs dantys gali būti jūsų vizitinė kortelė gražesnio gyvenimo link!
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą